Teško da će u septembru Parlamentarna skupština BiH usvojiti zakon o povećanju akciza na naftu i naftne derivate s obzirom na komplikacije u vezi s parlamentarnom većinom i oštrim protivljenjem opozicije da se povećaju, kako kažu, nameti građanima BiH.
VišeZastupnici Skupštine Kantona Sarajevo usvojili su predložene izmjene i dopune Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju, koje će stupiti na snagu narednog dana od objavljivanja u Službenim novinama Kantona Sarajevo, a primjenjivat će se u školskoj 2017/2018. godini.
VišeMinistarstvo pravde BiH pripremilo je novi nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o platama i drugim naknadama u sudskim i tužilačkim institucijama BiH.
VišeЈavni poziv za dodjelu podsticajnih sredstava za zapošljavanja u 2017. godini poslodavcima i nezaposlenim licima, koji obavljaju djelatnost na području grada Banjaluka otvoren je do petka, 4. avgusta.
VišePrema Izvještaju o blokiranim računima u Registru transakcijskih računa Centralne banke BiH ukupan broj blokiranih računa u Bosni i Hercegovini, zaključno sa krajem juna ove godine, iznosio je nevjerovatnih 73.836.
VišeU posljednje vrijeme, u javnom sektoru u Republici Srpskoj prisutna je tendencija rasta unutrašnjeg duga, među kojima su i milionski dugovi po osnovu naknada radnicima u javnom sektoru.
VišeŽeljeznice Federacije BiH od 1. augusta 'BH vozom' će povezati Sarajevo, Tuzlu i Banju Luku, saopćila je Uprava Željeznica FBiH nakon postignutog sporazuma sa Željeznicama RS.
Više