Zastava Srbije

I Paragrafov forum za koordinatore za FUK u javnom sektoru Federacije Bosne i Hercegovine - aktuelnosti i primjeri dobre prakse -


15. i 16. maj (četvrtak i petak) 2025. godine

Vlašić, Hotel Pahuljica****

Prosječna ocjena cjelokupnog utiska foruma 4,78.


Kompanija Paragraf Lex organizovala je, na Vlašiću, 15. i 16. maja 2025. godine, “I Paragrafov forum za koordinatore za FUK u javnom sektoru Federacije Bosne i Hercegovine - aktuelnosti i primjeri dobre prakse”.

Forumu je prisustvovalo 45 učesnika, predstavnika ministarstava, javnih preduzeća, opština, gradova, i drugih institucija iz cijele Federacije BiH.

Cilj foruma je bio da učesnicima pruži odgovore na pitanja zašto je bitna uspostava i razvoj sistema internih kontrola, koje korake na tom putu treba realizovati i kako ostvariti praktičnu korist od implementiranog sistema FUK u organizaciji.

Učesnici su imali priliku da kroz međusobnu interakciju razmijene dobre prakse o internim kontrolama u svojim organizacijama, ali i da od predavača dobiju odgovore i pojašnjenja za bolju primjenu u praksi.

Predavači Belma Islamović i Monja Čabrilo iz Federalnog ministarstva finansijа, te Mia Buljubašić - iz Ureda za reviziju institucija u FBiH i Marko Martinović iz Zavoda zdravstvenog osiguranja HNK/Ž, obradili su teme: