Nacrt zakona o ugostiteljstvu, o kome se raspravlja u Narodnoj skupštini Republike Srpske, dodatno bi bila uređena ugostiteljska djelatnost i obezbijeđeni isti i transparentni uslovi poslovanja za sve ugostitelje, rekao je pomoćnik ministra trgovine i turizma Republike Srpske Predrag Tešić.
Obrazlažući ovaj akt pred poslanicima, Tešić je naveo da su ciljevi ovog zakona suzbijanje sive ekonomije i jačanje fiskalne discipline, unapređenje kvaliteta usluga i zaštita potrošača, digitalizacija evidencija i jačanje inspekcijskog i upravnog nadzora.
Tešić je rekao da se jasno definišu vrste ugostiteljskih objekata, oblici pružanja usluga i uslovi pod kojima se ugostiteljska djelatnost može obavljati, te uvodi jedinstveni elektronski informacioni sistem koji omogućava evidenciju ovih objekata, gostiju i boravišne takse.
IZVOR: Vebsajt Narodne skupštine RS, 24.03.2026.
Izvod iz vijesti, Naslov: Redakcija







