Ministarstvo energetike i rudarstva Republike Srpske, uz podršku projekta tehničke asistencije EU4CS koji finansira Delegacija Evropske unije, organizovalo je u Prijedoru konsultacije sa organizacijama civilnog društva na temu radne verzije Uredbe o upravljanju rudarskim otpadom. Prve konsultacije su održane u Srebrenici.
Uredba ima za cilj da definiše odgovornosti institucija i koncesionara u upravljanju rudarskim otpadom kako bi se obezbijedila zaštita životne sredine u skladu sa direktivama Evropske unije. Proces konsultacija o nacrtu Uredbe ministarstvo će voditi do kraja januara 2024. godine.
IZVOR: Vebsajt Ministarstvo energetike i rudarstva RS, 15.12.2023.
Naslov: Redakcija







