Na pumpama u RS-u gorivo je od 5. decembra jeftinije za pet feninga, izjavio je predsjedavajući Grupacije za promet naftom i naftnim derivatima Privredne komore RS-a Jovica Vučković.
Vučković je rekao da u zavisnosti od regije dizel košta od 2.99 KM do 3.05 KM, dok se cijena benzina kreće od 2.64 KM do 2.69 KM.
Komentarišući naftni embargo EU na rusku naftu koja stiže morskim putem što znači prekid dotoka ruske nafte naftovodom "Janaf" u Srbiju, Vučković je istakao da nabavka nafte ide redovno.
"Za sada nemamo nikakvo obavještenje od naših dobavljača da će biti prekida nabavke robe", dodao je Vučković.
On je naglasio da cijena nafte trenutno iznosi 88 dolara po barelu.
Kompanija Paragraf Lex BA ne preuzima odgovornost za tačnost i istinitost informacija prenijetih iz spoljnih sadržaja, odnosno drugih izvora, kao i za štetu koja eventualno iz toga proistekne. Sve informacije objavljene u sekciji "Vijesti" su namijenjene u svrhu opšteg informisanja.
IZVOR: Vebsajt Klix, 5.12.2022.
Naslov: Redakcija