Republika Srpska bi uskoro trebalo da dobije novi zakon o obaveznom zdravstvenom osiguranju u kojem je, između ostalog, predviđeno i da se za vrijeme privremene spriječenosti za rad osiguranika koji su oboljeli od malignih bolesti naknada plate isplaćuje u iznosu od 100 odsto, a ista odredbe predložena je i za slučaj održavanja trudnoće.
VišeOtkad je Evropska komisija objavila Mišljenje o kandidaturi BiH za članstvo u EU maja 2019, ostvareno je malo napretka na ispunjavanju 14 ključnih prioriteta, rečeno je u Kancelariji EU u Sarajevu.
VišeBiH i dalje karakteriše komplikovano i skupo poslovno okruženje koje karakterišu fragmentizovano unutrašnje tržište, različiti regulatorni okviri između dva entiteta i visok nivo administrativnih opterećenja, navedeno je u najnovijem izvještaju Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj o stanju malih i srednjih preduzeća na zapadnom Balkanu i u Turskoj.
VišeGeneralni direktor preduzeća “Elektroprivreda Republike Srpske” Luka Petrović izjavio je da će biti objavljen javni poziv za učešće domaćinstava u sistemu prozjumera, odnosno za ugradnju solarnih panela na krovove domaćinstava.
Više